31 sierpnia 2017 31 sierpnia 2017

W jaki sposób Polacy spędzają sylwestra?

To jedyny taki dzień w roku, na który czekamy 12 miesięcy. Większość z nas planuje go znacznie wcześniej, nawet z rocznym wyprzedzeniem. Sylwestrowa noc jest wyjątkowa, to pożegnanie z rokiem starym i tym samym przywitanie nowego. To doskonały czas na planowanie, marzenie i poszukiwanie wyzwań. Sylwestra Polacy spędzają w bardzo różny sposób, wciąż jednak najwięcej z nich pozostaje w domu w kameralnym towarzystwie. Obserwując jednak zmiany, dostrzec można, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w góry lub za granicę. A co w takim razie z balami sylwestrowymi? Czy nie warto już na nie chodzić?

Mimo wszystko spokojny wieczór

Badania przeprowadzone przez CBOS pokazują, iż ponad połowa Polaków w sylwestra pozostaje w domu. Spędza tę noc w gronie najbliższych – rodziny lub przyjaciół. W ten sposób również można spędzić taneczną noc, ale równie dobrze może być to romantyczny wieczór we dwoje lub bardzo rodzinny czas – możemy przecież pograć w gry planszowe lub obejrzeć film, który wszyscy lubimy. Nic więc dziwnego, że Polacy, którzy są bardzo rodzinnym narodem, w ten sposób postanawiają spędzić sylwestrową noc. Ponadto młodzi ludzie chętnie organizują tematyczne domówki, np. sylwester w stylu retro lub piżama party.

Każdy kolejny rok pokazuje jednak, że wzrasta  zainteresowanie balami sylwestrowymi oraz wyjazdami w góry. Jest to spowodowane chęcią zmiany chociaż na chwilę środowiska, odejścia od codziennej monotonii. Szczególnie bal sylwestrowy jest bardzo dobrą okazją do założenia na siebie subtelnej wieczorowej kreacji i modnego garnituru. Dla wielu jest to jedyny taki dzień w roku, kiedy mogą oni wyglądać i czuć się naprawdę wyjątkowo.

Wyjazdy w góry są kolejnym ciekawym pomysłem na spędzenie nie tylko sylwestrowej nocy, ale nawet kilku dni w bardzo zimowej scenerii. To propozycja szczególnie dla miłośników zimowego szaleństwa. Połączenie ważnego w roku wydarzenia z pasją – jazdą na nartach lub snowboardzie – jest przez naszych rodaków coraz częściej spotykane.

Bal sylwestrowy, jedyny taki w roku

Dlaczego właściwie planujemy noc sylwestrową, zastanawiamy się, jak ją spędzić i z jakimi ludźmi? Z pewnością jest to przełomowa noc, coś się kończy, coś zaczyna, pojawiają się nowe perspektywy i możliwości. Ponadto, to okazja do spotkania i zabawy z przyjaciółmi, ale też oderwania się od codzienności, wyjścia z domu, okazja do zamiany biurowego uniformu na wieczorową kreację. Kobiety doceniają fakt, że mogą spędzić u fryzjera 2-3 godziny, pójść do kosmetyczki i oczywiście do sklepu po nową sukienkę, buty i biżuterię. Każdy z nas potrzebuje takiej zmiany. Sylwester w domu wymaga od nas przygotowania i często nawet nie zwracamy uwagi na to, co mamy na sobie. Idąc na bal, jest zupełnie inaczej. Tam wszystko jest inne, wygląda inaczej, jak też sylwester nabiera prawdziwie magicznego charakteru.

Nie masz pomysłu na sylwestra? Z tych kilku propozycji na pewno wybierzesz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że sylwester jest raz w roku, może tym razem warto jest wyjść z domu i poczuć prawdziwie sylwestrowy klimat?

(378 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl