1 listopada 2017 1 listopada 2017

Przesądy sylwestrowe

Noc sylwestrowa jest magiczna, przypisuje się jej niezwykłe moce, niektórzy wierzą, iż w ciągu tych kilku godzin może się zmienić ich całe życie. Czy tak jest naprawdę? Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele przesądów dotyczących Sylwestra i Nowego Roku. Coś się kończy, a coś zaczyna, coś zostawiamy za sobą, a na coś nowego czekamy. Czy dzisiaj również przywołujemy magiczne moce i odprawiamy tajemnicze rytuały, jak to czyniono kilkadziesiąt oraz kilkaset lat temu?

W Nowy Rok bez zmartwień

Przed Sylwestrem najczęściej zastanawiamy się nad postanowieniami noworocznymi, snujemy plany i wyznaczamy sobie nowe cele. Rzadko jednak wraz ze starym rokiem żegnamy się ze swoimi zmartwieniami i smutkami, zabieramy je ze sobą w dalszą 365-dniową podróż. Zostawiając je za sobą, znacznie łatwiej jest spełniać marzenia, znaleźć w sobie wewnętrzną motywację, aby osiągać nowe cele. Okazuje się, że dużo ważniejsze jest pozbycie się tego, co nas trapiło przez cały rok. Jak to robili nasi przodkowie?

Spisywali na kartce wszystkie swoje smutki i lęki. Następnie ją spalali i w ten sposób oczyszczali się ze swoich zmartwień. Może warto spróbować?

Nowy Rok powitaj z czystym kontem

Nie, nie chodzi o konto bankowe, nie należy go wyczyścić przed nadejściem Nowego Roku, wręcz przeciwnie, zawsze, niezależnie od okoliczności powinniśmy troszczyć się o swoją stabilność finansową. Czyste konto oznacza pozamykanie wszystkich swoich spraw, uregulowanie zobowiązań, spłacenie długów, ale również rozwiązanie konfliktów. Wiele osób nadal wierzy, że w przeciwnym razie nowy rok będzie obfitował w problemy finansowe, to nie najlepsza wróżba. Nieporozumienia z bliskimi mogą wywołać falę niepowodzeń w życiu osobistym. Czy takie ryzyko się opłaca?

Zrób miejsce na to, co nowe

Uporządkuj swoje życie prywatne i zawodowe, ale nie zapominaj też o porządkach w swojej… szafie. Polacy z natury chomikują stare rzeczy, często są one im już zupełnie niepotrzebne, ale sentyment pozostaje. Spróbuj spojrzeć obiektywnie na swoje szafki, półki i garderobę. Czy wszystkiego, co się w nich znajduje, potrzebujesz? Porządki oznaczają zmiany na lepsze. Być może właśnie dzięki nim uda Ci się w najbliższym roku spełnić swoje marzenia i osiągnąć to, co sobie zaplanowałeś. Porządek w domu to porządek w życiu.

Wierzyć czy nie?

Do przesądów, nie tylko tych sylwestrowych, podchodzimy z przymrużeniem oka. I słusznie, nie należy oddawać swojego życia w ręce losu i przeznaczenia. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak będzie ono wyglądało. Nikt jednak nie zaprzeczy, że im bardziej w coś wierzymy, tym częściej się to spełnia. Nie zaszkodzi uregulować długów, naprawić relacji z bliskimi, podzielić się z nieużywanymi już rzeczami z innymi. Zrobimy w ten sposób porządek na nowe doświadczenia, otworzymy się na to, co czeka nas w Nowym Roku.

(219 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl