10 listopada 2016 10 listopada 2016

DJ czy zespół muzyczny na wesele Warszawa?

 Dj czy zespół muzyczny- oto jest pytanie.Znakomita oprawa muzyczna sprawia, że goście doskonale bawią się do samego rana. Dlatego warto zadbać o repertuar, który spodoba się wszystkim uczestnikom imprezy i zapełni parkiet. Jeszcze kilkanaście lat temu wybór był oczywisty – muzykę na weselu zapewniały zespoły grające na żywo. Obecnie kapele mają poważnego konkurenta w postaci DJ-ów, którzy wprost z klubowych parkietów przenieśli się także na sale weselne. Podpowiadamy, jakie są plusy i minusy wynajęcia DJ-a oraz zespołu weselnego.

DJ – bogaty repertuar, niższe ceny

Na DJ-a decydują się przede wszystkim Młode Pary ceniące sobie nowoczesne rozwiązania, nie obawiające się reakcji starszych gości na swoiste łamanie weselnych konwenansów. Za wynajęciem DJ-a przemawiają także kwestie materialne – za taką oprawę muzyczną zapłacimy o wiele mniej niż za kapelę grającą na żywo. DJ gra samodzielnie (czasami w duecie z wodzirejem, który prowadzi imprezę), a stawki dla jednej osoby są niższe niż dla kilkuosobowego zespołu. Warto także pamiętać, że kapele weselne w koszty wliczają próby, zakup instrumentów muzycznych, naukę nowych utworów.

Kolejną zaletą przemawiającą za wybraniem DJ-a jest bardzo bogaty repertuar. Muzykę puszcza on z płyt lub wcześniej ułożonych list w komputerze.  To sprawia, że wybór piosenek jest niemal nieograniczony (zespoły weselne najczęściej grają kilkadziesiąt utworów). Para Młoda może wybierać spośród różnych gatunków muzycznych, mieszać muzykę lat dwudziestych czy trzydziestych z najnowszymi hitami. Kapela nie daje takiej możliwości.

Większość DJ-ów grających na weselach umożliwia gościom zamawianie piosenek na życzenie z dedykacjami dla uczestników imprezy. Niemal każdy może zamówić swój ulubiony utwór bez obaw, że zespół muzyczny nie będzie go znał.

Dj czy zespół muzyczny. Od  Dj lepsza jakość dźwięku

Muzyka w oryginale zawsze brzmi lepiej niż covery. DJ może ciekawie zmiksować największe hity, ale głos pozostanie ten sam. W przypadku zespołów muzycznych wokalistka lub wokalista mają swoją własną barwę, ogranicza ich skala, tembr głosu. Dlatego światowe przeboje, w takim wykonaniu, wielu gościom mogą wydawać się nieciekawe.

Zespół muzyczny – wyjątkowo oprawa w klasycznym stylu

Zespół muzyczny zapewnia nie tylko muzykę, ale i tworzy klimat całej imprezy. Wokaliści często pełnią rolę konferansjera, zapraszają na parkiet, zachęcają do zabawy, rozbawiają gości. To sprawia, że atmosfera nabiera zupełnie innego charakteru. Kapele przygotowują również konkursy i zabawy dla gości.

Zespół może zejść ze sceny, podejść do stołów. Często oferowane są wstawki na saksofonie czy skrzypcach, krótka biesiada przy stole Państwa Młodych przy dźwiękach akordeonu. DJ nie daje takich możliwości.

(568 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl