2 października 2017 2 października 2017

Wesele bez dzieci – czy to wypada?

Lista gości na wesele staje się coraz dłuższa, co budzi pewne obawy, czy nasz budżet pozwala na organizację tak dużej imprezy. Najbliższa rodzina jest najważniejsza, przyjaciół nie może zabraknąć w tak ważnym dla nas dniu, natomiast dalsza rodzina liczy na zaproszenie, więc nie chcemy jej zawieźć. Kiedy już zapełniamy kolejną kartkę nazwiskami gości, u wielu par pojawia się pytanie – czy chcąc ograniczyć ich ilość, nie warto zrezygnować z zapraszania dzieci?

Niektórzy uważają, że nie wypada, inni podkreślają, że to ich dzień i to oni decydują o tym, jak powinien wyglądać. Temat ten wciąż wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Wesele bez dzieci ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy próbują licznymi argumentami udowodnić, że to oni mają rację. Jak zatem znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji, która zmusza nas do ograniczenia ilości gości?

Zaproszenie „bez dzieci”

Czy taka adnotacja może obrazić rodziców maluchów, których zapraszamy na ślub i wesele? Warto wyjaśnić swoim gościom, dlaczego podjęliście taką decyzję. Pamiętajcie, że jest to Wasz dzień i to przede wszystkim Wy powinniście czuć się dobrze i komfortowo, będziecie go przecież wspominać przez całe swoje życie.

Dzieci na weselu to również goście, za których musimy zapłacić. Każdy powinien mieć świadomość, że przyjęcie weselne związane jest z dużymi wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Oczywiście w większości lokali proponowane są ulgi dla dzieci, jednak kiedy na liście gości znajdzie się 15 czy 20 dzieci to tak, jak gdyby było 10 dorosłych, co jest wydatkiem w granicy kilku tysięcy złotych.

Problemem może okazać się również kwestia położenia zmęczonych długą zabawą dzieci do snu. Rodzice chętnie pozostaliby jeszcze na przyjęciu, jednak ich maluchy już zasypiają na krzesełkach. Wielu rodziców samodzielnie podejmuje decyzję, że na weselu pojawią się bez dzieci. 3-letnie maluchy na całonocnej imprezie nie są najlepszym pomysłem. To także może być argument wyjaśniający niezadowolonym gościom brak zaproszenia dla „małych gości”.

Ponadto, dzieci są bardzo nieprzewidywalne, potrafią w kilka chwil odwrócić wszystko do góry nogami. Dzień swojego ślubu planowaliście od kilku miesięcy, chcecie, aby był on idealny, wymarzony i zgodny z Waszym planem. Niepotrzebny stres związany z tym, że coś może się nie udać, jest w takiej sytuacji najmniej wskazany.

Ale… dzieci to też ozdoba tego wyjątkowego dnia

Nie można jednak zapominać, iż obecność dzieci na weselu ma swój niepowtarzalny urok. Dziewczynki sypiące kwiaty w odświętnych sukienkach i wiankach na głowach, chłopcy w eleganckich garniturach z kolorowymi muchami i te jeszcze niezdarne, ale jakże urocze ruchy podczas tańca – wszystko to może być dodatkową, wyjątkową ozdobą tego wydarzenia.

Obecność dzieci na weselu ma rzecz jasna swoje wady i zalety. Powinno się rozważyć je wszystkie, koncentrując się jednak przede wszystkim na tym, co jest ważne dla Was, jakie jest Wasze wyobrażenie o tym najważniejszym dniu w Waszym życiu.

(256 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl