17 lipca 2017 17 lipca 2017

Wesele bez alkoholu – czy jest to możliwe?

Tradycyjne, polskie wesele kojarzy się z tańcami do białego rana, obfitością dań oraz dużą ilością alkoholu. Wiele osób, również młodych, nie wyobraża sobie zabawy bez kilku kieliszków wódki, jednak coraz częściej pary organizujące wesele bezalkoholowe. W jaki sposób organizować przyjęcie bez wódki, aby było udane?

Wieloletnia tradycja weselna


Alkohol budzi skrajne emocje, wiele osób ma z nim związane przykre doświadczenia, dlatego nie chce, aby w ważnym dla nich dniu otoczenie się upijało. Abstynencja coraz częściej spowodowana jest też filozofią życia, której podstawą jest ograniczanie używek, nie tylko alkoholu, ale również narkotyków czy papierosów. Wydawać by się mogło, że brak wódki na przyjęciu jest wynalazkiem nowych czasów, jednak już od kilku dekad istnieją stowarzyszenia, które zrzeszają osoby preferujące świętowanie w abstynencji. Nawet w Polsce organizowane są specjalne szkolenia dla animatorów czasu wolnego, którzy dowiadują się z nich, jak prowadzić przyjęcie, aby nawet trzeźwi goście byli zadowoleni.

Jak przygotować gości na przyjęci weselne bez alkoholu?


Zdecydowana większość osób reaguje negatywnie na informację o tym, że na weselu, na które zostali zaproszeni, nie będzie ani kropli alkoholu. Goście zazwyczaj rozumieją, że para może nie chcieć go spożywać, jednak wydaje im się, że nie powinna narzucać tego również im. W Polsce bowiem utarło się przekonanie, że wesele jest przede wszystkim dla zaproszonych osób, para musi spełnić ich wszystkie oczekiwania.

Oczywiście, do gości należy podejść z szacunkiem, w końcu są dla nas na tyle ważni, że pragniemy spędzić z nimi ten wyjątkowy czas. Jednak organizując wesele zakładamy, że będzie to jedyne takie wydarzenie w naszym życiu, chcemy, aby było urządzone zgodnie z naszą filozofią życia i tym przede wszystkim warto się kierować. Należy powiedzieć bliskim jak istotna jest dla nas ich obecność, jednocześnie podkreślając, że wesele „na trzeźwo” może być również udane. Podkreślmy, że warto potraktować sytuację jako nowe doświadczenie, w końcu przyjęcia bez procentów nadal należą do rzadkości.

Przygotowania do wesela


Osoby przyzwyczajone do zabawy pod wpływem alkoholu nie zawsze potrafią rozluźnić się bez niego na tyle, aby dobrze bawić się na parkiecie. Dlatego niezbędne jest zatrudnienie odpowiedniego wodzireja, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez i będzie wiedział, jak współpracować z zespołem czy DJ-em. Zorganizuje on dla naszych gości ciekawe zabawy, których powinno być znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego przyjęcia.

Należy również liczyć się z tym, że część gości zaopatrzy się we własny alkohol i będzie pić go po kryjomu. W takiej sytuacji nie należy sprawy nagłaśniać, niepotrzebna dyskusja może się bowiem przerodzić w nieprzyjemną kłótnię. Organizując tak kontrowersyjne wesele można spodziewać się także, że część osób „ukarze” nas za brak alkoholu, wręczając pustą kopertę, jednak raczej powinny być to odosobnione przypadki. Warto również odpuścić sobie tradycyjny toast, podając szampana bezalkoholowego czy lemoniadę – takie zachowanie podkreśli tylko fakt braku trunków.

(177 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl