5 października 2017 5 października 2017

Sylwester w różnych regionach świata

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia jest jedyną taką nocą w roku. To czas podsumowań, nowych planów, marzeń, postanowień oraz wyznaczania celów na przyszły rok. Większość z nas pragnie, aby była to noc wyjątkowa, niezapomniana, obfitująca w zabawę i spędzona w gronie najbliższych. W każdym zakątku świata wygląda ona jednak inaczej, nawiązuje do tradycji i kultury danego kraju. Polskie zwyczaje sylwestrowe są nam znane, a jak obchodzi się sylwestera w innych krajach i na innych kontynentach?

Sylwester po nowojorsku

Ameryka od wieków fascynuje Europejczyków, to kontynent, który dla wielu jest nieosiągalnym punktem podróży, kojarzy się z postępem, nowoczesnością oraz technologią, która do nas dociera z dużym opóźnieniem. Sylwester w Nowym Jorku ma jednak długą tradycję, sięgającą 1904 roku. W tę noc na Times Square zbierają się tłumy Amerykanów, którzy wspólnie witają Nowy Rok przy muzyce znanych na całym świecie gwiazd. Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest „Ball Drop”, czyli opuszczanie ogromnej sfery z wieżowca Times Square One. Dokładnie o północy mieniąca się w różnych kolorach kula sygnalizuje, iż właśnie rozpoczął się nowy rok.

Brazylijska zabawa w Rio de Janeiro

W tym mieście zabawa trwa cały rok, jednak w sylwestra można przeżyć tutaj wyjątkową przygodę i poczuć smak brazylijskiego festiwalu jeszcze mocniej. Zgromadzeni ludzie ubrani na biało, kolor symbolizujący szczęście, bawią się przez całą noc na Copacabanie. Każdy przynosi ze sobą kwiaty, które o północy wrzucane są do oceanu jako ofiara dla bogini mórz. Nie może oczywiście zabraknąć gorących brazylijskich rytmów, które porywają tłumy do tańca.

Sylwester w tropikalnej scenerii Tajlandii

Podczas każdej pełni księżyca w tym kraju odbywa się Full Moon Party. 31 grudnia towarzyszy ona obchodom Nowego Roku. Obowiązkowo każdy z obecnych w tym czasie w Tajlandii powinien ubrać się w plażowy strój, co pozwoli jeszcze bardziej poczuć tropikalny klimat imprezy. Dyskotekowa muzyka, kolorowe drinki, mini bary na plaży – w ten sposób sylwestra świętują mieszkańcy Tajlandii i obecni w tym czasie tu turyści.

Włoski temperament

Aby przeżyć sylwestera inaczej niż co roku, nie trzeba znaleźć się w tym czasie na innym kontynencie. Ciekawą propozycją jest podróż do włoskiego miasta Viareggio, gdzie w tę noc na ulice miasta wyjeżdżają ogromne platformy, które przedstawiają znane osobistości. Kukły poruszające rękoma i nogami, tysiące serpentyn i wiwatujące tłumy – Włosi wiedzą, w jaki sposób powinna wyglądać prawdziwa zabawa.

(103 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl