31 sierpnia 2017 31 sierpnia 2017

Dekoracje florystyczne na ślub, wesele i przyjęcie weselne

Czy można sobie wyobrazić kościół i salę weselną bez kwiatów, które są ich najpiękniejszą ozdobą? Szczególnie kobiety dużą wagę przywiązują do akcentów florystycznych, już kilka miesięcy wcześniej planują dekoracje z kwiatów i wybierają ich rodzaj, uwzględniając nie tylko ich wygląd, ale też kolor. To kwiaty są jednymi z tych elementów, które tworzą atmosferę i zmieniają niekiedy surowe wnętrza w piękne, eleganckie, a także nowoczesne aranżacje.

Kwiaty sezonowe na wesele

Nie ulega wątpliwości, że to żywe kwiaty prezentują się znacznie lepiej niż ich sztuczne odpowiedniki. Nie zawsze jednak mamy możliwość wyboru tych, które są dostępne w danej porze roku. Wybierając jednak te kwitnące w danym okresie, zyskujemy naturalne piękno i trwałość, przez co nawet niekorzystne warunki pogodowe nie spowodują, że po kilku godzinach dekoracja straci swój pierwotny wygląd.

Rośliny sezonowe pozwalają również zmniejszyć wydatki na dekoracje ślubne i weselne. To kolejny argument, który powinna wziąć pod uwagę Para Młoda z ograniczonym budżetem. Jakie zatem wybrać kwiaty w poszczególnych porach roku?

  • Zima – goździki, margaretki, akacje, gerbery, frezje, irysy, cymbidium
  • Wiosna – eustomy, irysy, orchidee, lilie, tulipany, mieczyki, kalie
  • Lato – słoneczniki, anturium, ostróżki, cynie, maki, róże, floksy
  • Jesień – wrzos, hortensje, amarantusy, astry, helikonie.

Dekoracje na przyjęcie weselne – klasyka czy nowoczesność?

Każda Para Młoda posiada swoją wizję dekoracji weselnej i ślubnej. Większość z nich doskonale wie, jak powinna wyglądać sala weselna i kościół, co znacznie ułatwia florystom stworzenie kwiatowych kompozycji.

Wciąć ponadczasowym symbolem miłości są oczywiście róże, najlepiej czerwone, chociaż za ten szczególny dzień wybierane są często również róże białe. Nadają one sali weselnej elegancji, a przy odrobinie fantazji również nonszalancji. Czerwone róże idealnie kontrastują się z białymi obrusami i złotymi dodatkami, z kolei białe wymagają dopełnienia bardziej wyrazistym kolorem np. chabrowym, fuksją lub fioletem.

Wiele Par Młodych zmierza jednak w kierunku oryginalniejszych rozwiązań. Chcą, aby ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem, a dekoracja odzwierciedlała ich charakter i usposobienie. Jako alternatywę dla róż wybierają słoneczniki, chabry, lawendę, a nawet owoce sezonowe, jak jagody, cytrusy i jeżyny. Nie ograniczają się także tylko do jednego koloru i rodzaju kwiatów. Łączą  róż z granatem, czerwień z kolorem żółtym, a zieleń z pomarańczą. Całość prezentuje się bardzo efektownie, szczególnie kiedy dodamy do florystycznych kompozycji pióra, mech, korę drzewa, kamienie lub brokat.

Istotne jest, aby kwiaty wykorzystane przy dekoracji nawiązywały do tych, które w swoim bukiecie ma Panna Młoda. Taka spójność nadaje uroczystości charakteru, dlatego często dekoratorzy polecają wybór koloru przewodniego ślubu i wesela, który będzie widoczny zarówno przy dekoracji kościoła i sali weselnej, jak również przy ubiorze Pary Młodej.

(297 wszystkich odwiedzin, 1 odwiedzin dzisiaj)

NA SKRÓTY


Tagi
Mapa strony

Kontakt


Hotel Warszawa Venecia Palace®
ul. Kasztanowa 44
05-816 Michałowice-Warszawa Polska
Telefon: +48 22 723 89 98
Mobile: +48 609 773 775
E-mail: hotel@veneciapalace.pl